Happy Pushkin
53 Galernaya Street
Over 130,000 hotels worldwide
Online rezervace
Rezervovat nyní
nebo volejte 888-697-3791
nocí
1 Pokoj pro 2 Dospělí Změnit vyhledávání
Zkontrolovat ceny
Pokoj
Pokoj
Happy Pushkin is a charming 3-star hotel in Saint-Peterburg.

Accommodation
The hotel offers 22 comfortable and well-equipped individually decorated guestrooms. Room facilities include in-room safe and phone. Other room amenities include blackout drapes/curtains and desk. Bathroom amenities include complimentary toiletries, makeup/shaving mirror and shower/tub combination. Entertainment: In-room entertainment options at Happy Pushkin include LCD television. Internet connection options: Business guests will appreciate wireless high-speed Internet access (complimentary). Housekeeping services are also available.

Facilities
Dining facilities at Happy Pushkin include a restaurant. A rich, complimentary breakfast is served each morning. The hotel boasts a 24-hour front desk service. Hotel guests will appreciate the welcoming services of our multilingual staff. Other services: concierge services, dry cleaning/laundry service, elevator/lift, porter/bellhop, television in lobby and tours/ticket assistance.

Transportation/Parking facilities
Guests can also use ferry terminal shuttle (for a surcharge), ski shuttle. For guest convenience, parking is offered at no extra cost.

Jak udělat rezervaci

Vytvoření rezervace v Happy Pushkin je snadné a bezpečné. Stačí si jen zvolit termín Vašeho pobytu a kliknutím na tlačítko "Zkontrolovat ceny" odeslat formulář. Po zobrazení cen a typu jednotlivých pokojů, budete moci zvolit sazbu dle vašeho přání tím, že si ve středu obrazovky přečtete informaci o pokojích a následným kliknutím na tlačítko "Rezervovat nyní", které se nachází na pravé straně obrazovky. Poté, co jste vybrali požadovaný typ pokoje, budete přesměrováni na formulář "Dokončit rezervaci". Zde, prosím, zkontrolujte "Detaily Vašeho pobytu" a vyplňte prázdná místa v sekci "Kontaktní údaje hosta.". Ujistěte se, že vaše jméno a e-mailová adresa jsou napsány správně. Poté, co vyplníte všechny potřebné informace, stiskněte tlačítko "Dokončit rezervaci". Pro zajištění vaší bezpečnosti, používáme bezpečný commerce server, který šifrováním dat znepřístupňuje čísla karet tak, že je zakóduje do zpětně dekódovatelného formátu
Hodnocení hostů
Buďte první, kdo se podělí o svůj názor

Informace o oblasti

  Letiště
  • St. Petersburg, Russia (LED-Pulkovo) - 9.25 mi
  • St. Petersburg, Russia (RVH-Rzhevka) - 10.78 mi
  Muzea
  • Russian Museum - 1.07 mi
  • National Pushkin Museum - 1.08 mi
  • Hermitage Museum - 1.16 mi